ПРО КОНФЕРЕНЦІЮ ІНШІСТЬ
Коли ви зустрічаєте слово "ІНШІСТЬ", як це відчувається у вас у тілі та думках?
Хто такі "ІНШІ" або що таке "ІНШІСТЬ"?
Але ось вона перед вами, готова до діалогу. Що далі?
Під час цієї дводенної конференції на вас чекає:
-
8 світових спікерів-фахівців із коучингу та психотерапії
-
теми іншості у сферах бізнесу, суспільства, гендеру, раси
-
отримаєте нові інструменти для роботи з невідомими викликами або досвідом, з яким ви раніше не зіштовхувались, де "як раніше" вже неможливо.
СПІКЕРИ
РОЗКЛАД КОНФЕРЕНЦІЇ
11 ЛИСТОПАДА, СУБОТА
10:00-10:30
ВСТУП
10:30-12:00
Шантель Віллі, ПАР
СЕПАРАЦІЯ ТА ІНТЕГРАЦІЯ: МАЙСТЕР-КЛАС, НА ОСНОВІ УРОКІВ З РІЗНИЦІ ТА РІЗНОМАНІТНОСТІ В ПІВДЕННІЙ АФРИЦІ
Наприкінці 1980-х років Південна Африка воювала сама з собою. Ідеологія апартеїду (відокремленості) розділяла людей різних культур географічно та соціально і дозволяла військовим здійснювати пригнічення однієї групи (расово класифікованої як чорна) іншою (расово класифікованою як біла) протягом десятиліть.
Країна рухалася до занепаду. Деякі райони країни були у вогні, стрілянина та спалення були поширеними явищами. Напруга та недовіра відчувалися всюди. Проте в 1994 році всі південноафриканці голосували на вільних і демократичних виборах, і новий уряд, який пропагував єдність, прийшов до влади. Надія почала переважати над страхом. Ми маємо великі уроки, які можна вивчити з цього мирного переходу (не ідеального, але мирного).
З того часу справи не розгорталися повністю відповідно до "мрії" про мир і єдність. Сьогодні ми говоримо про Південну Африку як "відкладену мрію". І тут теж є уроки про те, як Південна Африка зійшла зі шляху, який виглядав "багатообіцяльним".
Будемо ставити та досліджувати такі питання:
Яка є моя робота та відповідальність?
Яка наша робота та відповідальність (у наших невеликих групах, у наших командах, у наших організаціях), що сприятиме та впливатиме на зміну в нашому суспільстві?
12:00-12:15
ПЕРЕРВА
12:15-13:45
Талія Левін Бар-Йосеф, Ізраїль
ПРОСТІР МІЖ ВОРОГАМИ: ВПЛИВ ЖИТТЯ НА ВІЙНУ
Більшість часу ворога сприймають як щось, що за межами правильності та
неправильності, як розмите та небезпечне утворення, яке потрібно ліквідувати.
Діалог стає бажаною неможливістю.
У 5 років я допомагала матері закривати вікна чорними шторами. У п’ятнадцять була "поштарем", оскільки більшість чоловіків готувалися до війни. У двадцять один стала офіцером, відповідальним за польову психіатричну лікарню. Там я вперше почала лікуванням солдат, постраждалих від ПТСР.
Ще не закінчивши університет, я вже була залучена до глибин щоденних терапевтичних груп... І так продовжувалося – одна довга війна з перервами або одне довге життя, вкладене в низку військових конфліктів.
Як впливає такий життєвий шлях на особу, систему та країну?
Важко сказати, що бачить людина, коли дивиться у дзеркало, узагальнюючи довготривалі вибори, реакції на події, планування на майбутнє тощо.
Кожен українець переживає війну протягом останніх 20 місяців та перебуває під загрозою війни набагато довше. Між дефлексією та відмовою від життя та вибором жити.
За допомогою гештальту будемо мандрувати між цими полюсами.
13:45-14:45
ОБІД
14:45-16:15
Ілля Мстібовский, Україна/Німеччина
ГЕШТАЛЬТ-КОУЧИНГ ДОПОМАГАЄ ЛЮДИНІ СТАТИ САМОЮ СОБОЮ
Це одне з головних завдань всього людського життя.
Як кожному з нас виявити повною мірою свою унікальність, розкрити та реалізувати свої здібності, використавши можливості, що приходять?
І як при цьому розкрити у собі справжню людську природу?
Щоб усередині прокинувся, як писав апостол Петро, «сокровенного серця людина в нетлінній красі лагідного і мовчазного духу».
Звичайно, це велика тема та практично невичерпна. Тому в цьому майстер-класі ми можемо лише пошукати разом деякі напрямки для вирішення цих завдань.
Ми поговоримо про небезпеку у прояві своєї унікальності. Такі як егоїзм і гординя, а також про спокуси розчинитися в натовпі, стати «хорошою людиною», на яку чекає соціум і оточення. Торкнемося сенсів та цінностей того, щоб по-справжньому бути собою.
Розглянемо, як тут може допомогти гештальт-підхід і чому саме гештальт-коучинг стає інструментом для людини, яка бажає дійти цілісності та прояву своєї справжньої природи. Звернемося до джерел у художній літературі, філософії та релігії.
А головне – зробимо вправи, що допоможуть учасникам майстер-класу здобути особистий досвід вирішення цих найважливіших та актуальних сьогодні задач.
16:15-16:30
ПЕРЕРВА
16:30-18:00
Олена Зозуля, Україна
БОГ НЕ МАЄ ПЕРСОНЕЛІТІ
Останнім часом ми все більше зустрічаємося з позамежовим досвідом – пандемія, екологічні катастрофи, війна. Дуже багато людей, суспільств, країн отримують досвід, якого ще не було і про те, що робити немає в кого спитати.
Звичний образ життя руйнується, як весною ламається крига на річці, і з’являється зовсім інша якість простору та плин часу.
Іншість вимагає змін і нових підходів до розв'язання задач – вийти за межі лімітів в рамках тіла та ліміту в знаннях.
На майстер-класі я хочу поділитися практичними та теоретичними знахідками по роботі з іншістю, здобуті за час війни. Як при зустрічі з потужною зовнішньою силою не провалитися в страх і безсилля, а навпаки – довіритися іншості та через процеси осяяння та звільнення увійти у свою справжню силу.
12 ЛИСТОПАДА, НЕДІЛЯ
10:00-11:30
Джина Росс, США-Ізраїль
ЕМОЦІЙНА АПТЕЧКА (EmotionAid™)
Високий рівень стресу, травма, втрата або незадоволені потреби можуть перевантажувати нас та впливати на наше психічне та емоційне становище, спричиняючи симптоми на фізіологічному, емоційному, розумовому та поведінковому рівнях. Вони поляризують нас та ускладнюють об'єктивність нашого мислення та ефективність наших дій для задоволення потреб.
Емоційна аптечка (EmotionAid™) є передовою технікою для тіла/розуму/душі, заснована на соматичному досвіді. Вона вміщує інструменти для подолання щоденного стресу, тривоги, фізичних та емоційних симптомів.
Ця техніка дозволяє швидко набути контролю над емоціями та діями у періоди великого стресу та травми, підвищує самооцінку, запобігає травмам та розвиває стійкість. Допомагає швидко допомагати людям, які збуджені, тривожні або сердиті.
11:30-11:45
ПЕРЕРВА
11:45-13:15
Джон Гіллеспі, Шотландія
ЗУСТРІЧ З "ІНШИМ" В НАШИХ ДУШАХ
Коли ви стикаєтеся з кимось, чий досвід виходить за межі того, що ви здатні уявити – як, наприклад, бути іншою расою, бути трансгендером або пережити невимовний травматичний досвід... що відбувається з вами?
Ви намагаєтеся спілкуватися з цією іншою людиною?
Чи намагаєтеся відчути досвід цієї іншої людини в межах вас самих?
Або ви фокусуєтесь на підтримці себе?
Як ви керуєте своїми почуттями сорому та зверхності?
Коли мене запросили провести семінар на конференції в Україні на тему "Іншість", я почав думати про те, що мені невідомо, як спілкуватися з тими, хто зараз страждає від війни.
Моя зацікавленість у зустрічі з вами полягає в прагненні дізнатись, що відбувається з "іншістю" або різницею в часи війни, і до якої іншості ви, можливо, прагнете.
13:15-14:15
ОБІД
14:15-15:45
Тетяна Балан, Україна
ІНАКШІСТЬ ЯК ЦІННІСТЬ
Сьогодні багато хто транслює свою унікальність, оскільки багато змін, у яких людина дорослішає, і стає сміливішою.
При цьому, емоційна потреба бути членом колективу, групи та відчуття «ми» є необхідними, щоб вижити.
Дефіцит власності породжує відчуття самотності.
Глобальні зміни запрошують до безперервного особистісного розвитку, до зустрічей зі своїм індивідуальним досвідом та його унікальністю. На майстер-класі досліджуватимемо свою зграю, свою іншість, як ми взаємодіємо з іншістю Іншого. А також будемо досліджувати свою приналежність та універсальність.
15:45-16:00
ПЕРЕРВА
16:00-17:30
Джей Левін, США
БАГАТО РОЗМОВ НІ ПРО ЩО
В 60-ті роки XX століття в Америці відбувалися процеси, схожі на ті, що зараз відбуваються в Україні, що відомі світові, як рух хіпі.
Ці активісти хотіли перевести управління влади у духовний вимір. В Україні зараз процеси, коли люди хочуть змінити якість людей, які стоять при владі, коли в основі цінностей не гроші та їхня величезна кількість, а духовність. Коли люди об'єднуються в групи, щоб вирішити якісь важливі завдання, а потім розходяться чи продовжують спів-існувати, якщо це потрібно.
У своєму виступі я хочу поділитися своїми роздумами про те, які успіхи мав рух хіпі та чому він провалився, я хочу говорити про помилки глобалізації та технологій. Мій досвід та знання можуть знадобитися вам тут-і-зараз.
Моя головна ідея – це розвиток якісного діалогу між людьми. Це допоможе використати нашу іншість для зміцнення нас і створити фундамент для здорового розвитку людства.
17:30-18:00
ЗАВЕРШЕННЯ
Сайт Української асоціації коучів та оргконсультантів